Přehled zpráv emailem
Telefon
24. 6. 2020

Zachraň sousedku před vedrem: Senioři se naučí, jak zvládnout letní vedra

Napsal(a) PRAHA

Zachraň sousedku před vedrem: Senioři se naučí, jak zvládnout letní vedra

24.6.2020 - PRAHA Tiskové zprávy
   
  Zachraň sousedku před vedrem: Senioři se naučí, jak zvládnout letní vedra
  Foto: pixabay.com / pod licencí CC0 Creative Commons
  Parné dny, dusný vlhký vzduch a tropické noci se blíží a představují nebezpečí zejména pro městské seniory a seniorky. Spolek Arnika s týmem odborníků proto pořádá workshopy zaměřené na toto téma. Návštěvníci se nejen dozví praktické rady, také si vymění vzájemně zkušenosti, které jim pomáhají nesnesitelné horké dny přežít ve zdraví. Jejich vlastní poznatky pak poslouží k vytvoření opatření na ochranu zdraví seniorů šitých přímo na míru. 

  Workshopy proběhnou 30. června v seniorském vzdělávacím a kulturním centru Elpida a 15. července v Gerontologickém institutu spolku Život 90. 

  Přihlašování na workshopy

  „Projektem Zachraň sousedku před vedrem chceme seniory a seniorky naučit, jak ochránit sebe i lidi ve svém okolí před negativními dopady teplotních vln a zároveň využít jejich vlastní zkušenosti. Přece jen jsou právě oni těmi nejlepšími odborníky na to, co tato skupina potřebuje. Z výzkumů také víme, že seniorům velmi záleží na budoucnosti planety už i kvůli jejich vnoučatům. V projektu spojujeme jejich motivaci s praktickými opatřeními, která ochrání jejich zdraví, posílí občanskou participaci, vlastní aktivní stárnutí a zvyšuje jejich zapojení do sousedských komunit,“ uvádí sociální gerontoložka Lucie Vidovićová, která připravuje metodiku výzkumu a seminářů.

  Cílem workshopů je zvýšit informovanost a zapojení do rozhodování o životním prostředí skupiny seniorů v souvislosti s ochranou před letními horky a adaptačními opatřeními na klimatickou změnu. Na akci budou o zdravotních rizikách a obraně před extrémy počasí přednášet lékařky MUDr. Emanuela Fernandová v centru Elpida a prof. MUDr. Eva Topinková, CSc. v Gerontologickém institutu Života 90. Andragog a pedagog PhDr. Michal Šerák, PhD. pak účastníky akce vybaví tipy, jak získané nové vědomosti předávat dál lidem s podobnou životní zkušeností.


  Projekt vznikl za finanční podpory Magistrátu hlavního města Prahy. Publikované informace nemusí vyjadřovat stanovisko dárce.

  mhmp  

  Zařazeno v kategorii Novinky Zobrazeno 243 krát