Přehled zpráv emailem
Telefon

O soutěži Skleněné peklo

prazsky klenot cmyk sklenene peklo cmyk
Praha se mění. Vzniká nový územní plán, končí krize a přicházejí peníze. Co se za ně postaví? Budeme pokračovat jako doposud, nebo změníme směr?
Dejme investorům, architektům i politikům jasně najevo, jaké město chceme.

Pokračujeme v inventuře pražských novostaveb, která nemá obdoby.

 

V jedinečné anketě sdružení Arnika sami obyvatelé zmapovali stavební úspěchy i propadáky metropole. Kdo v anketě zvítězil?

 

kategorie Pražský klenot:
1. Národní technická knihovna
2. Tančící dům
3. Trojský most
kategorie Skleněné peklo:
1. Crystal
2. Hotel Don Giovanni
3. OC Quadrio

 

 

Ale tím nekončíme. I nadále můžete komentovat a navrhovat novodobou pražskou architekturu. Jak na to?

 

1) Vyplňte formulář a ukažte na stavbu, která se vám líbí – pražský klenot, nebo byste ji naopak z ulic nejradši vymazali – skleněné peklo.
2) Napište nám, čím konkrétně vás stavba zasáhla. Budeme rádi, když pošlete i vlastní fotografii budovy, na kterou chcete upozornit.
3) Sledujte náš web a facebook, komentujte, sdílejte a diskutujte.

 

 

O Praze se říká, že je nejkrásnějším městem světa, matkou měst. Pět milionů turistů každoročně obdivuje Prašnou bránu, Staroměstský orloj, Obecní dům nebo Svatovítskou katedrálu. Ale jak se do tváře Prahy zapsala nová doba? Které porevoluční stavby mohou reprezentovat naše hlavní město? Kde najdou turisté novodobé klenoty architektury a kterému skleněnému peklu by se raději měli vyhnout? Sledujte pravidelně náš web a buďte součástí vysvědčení, které od nás developeři v Praze dostanou.